Top 10 fruit met weinig koolhydraten

Fruit voor "groene dagen" met weinig kooldyraten

Deze fruit-top-10 bevat veelvoorkomende fruitsoorten met een laag gehalte aan koolhydraten.

Fruit bevat 3 soorten koolhydraten; glucose, fructose en sucrose.

Glucose is de basisvorm van energie voor het lichaam (spieren en hersenen) maar ook voor de andere cellen. De spieren en de hersenen verbranden het meest.

Fructose wordt alleen door de lever omgezet in bruikbaar glucose. De lever heeft een beperkte capaciteit om fructose te verwerken. Als het aanbod te groot is wordt overtollig fructose omgezet in lichaamsvet. Maar fructose als onderdeel van fruit (whole food principe) gaat goed. Fructose als suikervervanger in voeding is een veel grotere uitdaging om goed en volledig te verwerken tot glucose.

Sucrose, sacharose of tafelsuiker (kristalsuiker) komt ook voor in fruit. Het enzym sucrase breekt de sucrose af tot glucose (energie) en fructose (energie en eventueel lichaamsvet).

Fruit eten moet, maar kies slim en met mate!. Het belangrijkste van fruit is de hoeveelheid vezels, de vitaminen en de phytonutriënten. Lees hier meer over phytonutriënten.






top 10 fruit met weinig koolhydraten

De voedingswaarden in onderstaande tabel komen van deze website waar je voor bijna alle voeding de voedingswaarden (vet, eiwit, koolhydraten en calorieën) kunt vinden.

Kies voor netto-koolhydraten; Het aantal gram koolhydraten minus het aantal gram vezels = netto koolhydraten. Een lage glycemische index. Of consumeer fruit met mate, maximaal 2 stuks of 200 gram uit onderstaande tabel, op een dag.

100 gramEnergieKoolhydratenVezelsProteïnenWater
Bosbessen7514,56,60,677,1
Zwarte bessen478,53,51,285,6
Frambozen487,54,21,285,6
Pruimen56121,70,684,5
Clementine4910,11,90,786
Kiwi4810,30,7186,8
Kersen54121,50,584,9
Blauwe bessen7514,56,60,677,1
Meloen377,81,10,689,3
Perzik418,71,4187,5
Wij gebruiken cookies om op basis van je bezoek aan de verschillende pagina's en websites ons aanbod en onze content beter af te stemmen op bezoekers en om onze marketinginspanningen te meten. Meer details hier.
x
Loading...